Ve čtvrtek 2. listopadu 2023 se v rámci projektu Tandem uskutečnilo podzimní Svatomartinské setkání s kamarády naší partnerské MŠ Mikita Adorf. Ve spolupráci s obcí jsme program projektového dne zrealizovali v Sokolovně v Krásné. Děti zahrály divadlo dětem, v rolích se střídaly děti české, německé a dvojjazyčný příběh o dobrém skutku Martina jsme zakončili písněmi o Martinovi. Po martinské hostině se toto téma prolínalo do všech dalších činností, děti procházely martinské cesty, zdolávaly překážky nebo probíhaly koňské dráhy. Přehazovaly větrnice přes větrný vrh z holčičí vesničky do klučičí vsi, rámusily jako podzimní vichr a když se fičák uklidnil, všichni zpívaly melodické písničky v rozmanitých zvířecích jazycích. V koutku pro šikovné ruce holčičky i kluci vázali, provlékali a uzlíkovali svým koníkům barevné přízové hřívy. Na závěr obdarovaly naše děti své německé kamarády bílými koníky s tajným přáním, aby i k nám brzy přijel Martin na bílém koni. Po obědě u nás ve školce pak nasedli naši hosté do autobusu a hurá domů.