Ve čtvrtek 13. června se uskutečnila v MŠ již IV. JAZYKOVÁ ANIMACE NĚMECKÉHO JAZYKA s animátorkou jazykové ochutnávky TINOU.

Děti si s Tinou opakovaly barvy, počítání do pěti, části těla. Pracovaly s obrázky a omalovánkami, zazpívaly si v německém jazyce píseň s pohybem – (hlava, Kopf, ramena, Schulter…). Zajímavá byla smyslová hra na procvičení barev spojená s vůní a chutí. Děti také pracovaly s kartičkami, vybarvovaly obrázky dle probraných barev s asociací příchutí a vůní zmrzliny (jahodová, vanilková, čokoládová). Vybarvené obrázky s probranými příchutěmi v barvě žluté, hnědé, červené, nalepily na našeho Monstra“ – krmení Monstra“. V předmatematické hře pracovaly děti v síti se souřadnicemi příchutí (barev) a početní řadou do tří – do správného čtverce vkládaly obrázky zmrzlin s danou příchutí a počtem kopečků.