Ve středu 20. září 2023 navštívily děti z naší MŠ státní zámek Kynžvart. Tento výlet jsme uskutečnily díky projektu „Vzdělávání dětí a mládeže v kultuře“, Dopravu autobusem nám hradil Karlovarský kraj.

Zámecký program Princezny, princové a jejich svět navazoval na naše téma o etiketě. Volně pokračoval v naší pohádkové motivaci O drakovi, kterého je lepší pozdravit. Děti si na zámku prohlédly komnaty a honosné prostory, dozvěděly se o etiketě knížat a princezen, povídaly si o slušném chování, zdvořilostních slovech, o stolování. Prohlédly si knihovnu a pracovnu knížete Metternicha, dozvěděly se nové a zajímavé informace o razítkovém podpisu s iniciálami a prohlédly si erb se znakem tří mušlí. V hodovním sále obdivovaly nádherně bohaté sváteční tabule a poslechly si také klavírní skladbu v podání průvodce Filipa. Na závěr byly děti obdarovány mořskou mušlí a v zámecké zahradě si užily malý zámecký piknik.