Spolu se sněhovými vločkami jsme se v pátek 1. prosince přenesli do kouzelné atmosféry Vánoc na zámek Kynžvart.

Programem TAJEMSTVÍ VÁNOČNÍCH NOCÍ A SVÁTKŮ SVĚTEL nás provedl Adam, který nám ukázal v hodovním sále svátečně prostřenou tabuli, vyprávěl nám o štědrovečerních pochutinách, prozradil tajemství krušnohorského obloukového svícnu a předvedl krušnohorského hornického Louskáčka v slavnostní uniformě, nechyběl ani permoník na voňavé františky s fajfkou. V zámecké kapli nám Adam vyprávěl příběh o narození Ježíška, provoněl kapli františkem.  Prohlédli jsme si vystavené terasové jesličky, a pak děti dostaly dekorace nebo kostýmy a společně v kapli vytvořily živý obraz betléma. Nakonec si děti v zámecké dílničce vyrobily vlastní purpuru z voňavých bylin a šípků. Po malém občerstvení nás čekala cesta zpět domů, pohádkově zasněženou krajinou.

Výlet se uskutečnil v rámci Projektu vzdělávání dětí a mládeže v kultuře Karlovarského kraje.