V rámci projektu EVVO PRO ŠKOLY

v pondělí 3. června 2024

jsme se zúčastnili projektu U nás pramení vzdělání

 

 Navštívili jsme školní farmu s venkovní učebnou ZŠ a MŠ Kyselka. Programem nás provázely holandské zakrslé kozy, z řádu sudokopytníků, které nám ukázaly pravé kozí skotačení, ukázaly nám, jak umí rychle běhat a také jak dobře umí lézt po stromech. Setkali jsme se také s chlupatými průvodci farmy králíky a morčaty. V přírodní učebně jsme se dozvěděli, jak o králíky, morčata i kozy pečovat, čím je krmit a proč. V jezírku jsme zase mohli pozorovat barevné ryby, skokany zelené, pulce, vodní hmyz a larvu neboli nymfu vážky, také nazývanou najáda.  Ve výběhu pro ovce, které jsme viděli spásat trávu, jsme objevili skrýš mývalí šelmičky, která se ale před námi schovala. Z farmy jsme si přivezli spoustu informací a nevšedních zážitků.