V úterý 19. prosince 2023 za námi na návštěvu do Krásné přijeli kamarádi z partnerské školy Mikita Adorf. Společně jsme se vydali na předvánoční výpravu k prameni Bílého Halštrova. Do Nebes nás odvezl autobus a odtud jsme vyrazili pěšky lesní cestou k našemu cíli. Naše společná výprava měla symbolický význam. V tomto čase, kdy si připomínáme zrození malého děťátka, vypravili jsme se k prameni, začátku jedné vody, která se vydává z lesa na svou pouť krajinou, kolem přírody i lidí. U pramene jsme si zazpívali vánoční písně a po pramínku vody poslali skořápkové lodičky se symboly srdce, čtyřlístku a svíčky s přáním, aby voda roznesla do světa lidí světlo, naději, štěstí a lásku. Vycházka byla zakončena ve školce v Krásné společným obědem. Děti se navzájem obdarovaly dárečky, popřály si krásný čas vánoční a poté kamarádi odjeli na cestu do své školky. Dnešní krásný den v přírodě, vůně lesa a jehličí, to vše nás jemně a svátečně naladilo a přiblížilo Vánoce.