Čtvrtek 27. června 2024 byl slavnostním dnem pro všechny předškoláky, děti, hosty i rodiče z naší MŠ. Slavnost se kvůli nepřízni počasí přemístila do prostorů školky, kde byly postavené kulisy hradu Pimpštejnu.  Slavnost zahájily pohádkové fanfáry, příchod dvorních dam a rytířů. Děti v kulturním pásmu přednesly veršované pohádky, básničky a zazpívaly pohádkové písničky. Po programu byl předškolním dětem, které se loučily se školkou, přečten slavnostní pergamen, nasazeny pasovací čelenky, koruna a předán Řád školního klíče. Poté byli předškoláci panem králem, starostou obce, slavnostně pasováni do stavu žákovského a byli jim předány dary. Slavnost pokračovala bohatou hostinou, kterou dětem a hostům připravili rodiče a babičky. Nechybělo grilování špekáčků ani zábava s tancem, která trvala do večerních hodin.

 

Poděkování patří zaměstnancům MŠ, za jejich pomoc a velké nasazení, Verunce, Anežce, panu starostovi a zástupcům z obce a také rodičům za bohatou hostinu a pomoc.