V rámci našeho tématu O žábách a žabkách nás ve čtvrtek 18. dubna 2024 v MŠ navštívil odborník na faunu a floru, úžasný RNDr. Jiří Brabec. Poutavým vyprávěním a pomocí obrázků nás vtáhnul do zajímavého světa žab a čolků a seznámil nás se životem obojživelníků, kteří žijí v naší lokalitě. Prožitkové učení bylo umocněno ukázkou živých ropuch, skokanů, rosničky i čolků. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého i o tom, jak tančí čolci svůj tanec námluv, jak jsou zbarvení samci a samičky, že jim, pokud přijdou o končetinu doroste, víme, proč je kůže obojživelníků jedovatá, proč skokan krátkonohý neskáče a co se silnýma nohama dokáže. Viděli jsme a slyšeli, jak skokaní samci kvákají. Teď už víme že, brekeke umí rosnička, že kvákání ropuch je slyšet i kilometr daleko, že někteří skokani skřehotají vrčením a taky, že žabku kuňku u nás neuvidíme.